2020-10-10 17:52  -  Patryk

Bezbramkowo w Hrubieszowie.

W meczu XII kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów zremisowała bezbramkowo na własnym boisku z Granitem Bychawa. Obie strony w dzisiejszym meczu miały sytuacje na zdobycie bramki, jednak brakowało skuteczności.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą okazję do strzelenia gola stworzył sobie Granit. Po błędzie defensywy Unii Hrubieszów przy wyprowadzeniu piłki praktycznie sam na sam z Kamilem Tomczyszynem znalazł się napastnik gości jednak oddał strzał wprost w naszego bramkarza. W kolejnych minutach gra coraz częściej toczyła się na połowie Unii. jednak gościom brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W odpowiedzi po dobrym prostopadłym podaniu przez Artura Szkutnika sam na sam z bramkarzem Granitu znalazł się Bartłomiej Greniuk, górą z tej konfrontacji wyszedł bramkarz gości.

W drugiej połowie goście coraz odważniej poczynali sobie na naszej połowie, nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje bramkowe. Niemniej jednak parę razy zagotowało się w polu karnym Kamila Tomczyszyna. Granit najczęściej zagrażał nam po stałych fragmentach gry. Unia Hrubieszów w drugiej połowie liczyła na kontry, jednak prostopadłe podania naszych zawodników nie przechodziły przez obronę Granitu. W drugiej odsłonie najlepszą sytuację na zdobycie bramki miał Bartłomiej Greniuk, który uderzył zbyt lekko, a na dodatek wprost w bramkarza. Nasi zawodnicy mogli pokusić się o więcej dogodnych sytuacji bramkowych. Niestety w dzisiejszym meczu brakowało nam ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki rywala.

Mecz zakończył się podziałem punktów i każda ze stron powinna uszanować taką zdobycz. Zarówno Unia jak i Granit miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale w decydujących momentach szwankowała skuteczność.

Unia Hrubieszów - Granit Bychawa 0:0 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Wanarski, A. Oleszczuk, Turewicz, Pietrusiewicz, Szkutnik (74' Szkutnik), Wiejak, Podgórski, M. Oleszczuk (87' Herda), Pańko, Greniuk

Skład Granitu Bychawa: Zawiślak, Piwnicki, Morenkov, Struk, Banachiewicz, Pęcak, Świderski, Iwaniak, Misztal, Szymala, Sprawka

Rezerwowi: Ziółkowski, Lewczuk, Strug, Wolski, Pawelec

Żółte kartki: Wanarski, A. Oleszczuk, Wiejak, Podgórski, Szkutnik - ?

Sędziował: Mikołaj Rowiński