2021-08-01 14:14  -  Patryk

Unia Hrubieszów zwycięzcą Pucharu Starosty!

W dniu 31.07.2021r. o godz. 17:00 na stadionie w Teptiukowie, Unia Hrubieszów w finale Pucharu Starosty Hrubieszowskiego pokonała Huragan Hrubieszów 5:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Michał Jabłoński x2, Michał Kuczyński, Gabriel Barszczewski oraz debiutujący w zespole seniorów Oliwier Stadnicki.

Pierwsze 45 minut było wyrównane. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Natomiast obie drużyny nie odstawiały nogi. Efektem tego był brutalny faul Jakuba Panasiewicza, który już w pierwszych minutach zaatakował wyprostowaną nogą Michała Kuczyńskiego. Sędzia w tej sytuacji pokazał żółty kartonik, choć gdyby wyciągnął od razu czerwoną kartkę nikt nie miałby do niego pretensji. Co się odwlecze to nie uciecze, bowiem już dziesięć minut później ponownie ten sam zawodnik sfaulował Michała Kuczyńskiego i otrzymał drugi żółty kartonik, a w efekcie czerwony. Ta sytuacja z pewnością pokrzyżowała plany Huraganu, który nie grał już tak agresywnie, a jedynie czekał na swojej połowie na przejęcie piłki i wyprowadzenie kontrataku.

W drugiej połowie dobrym instynktem trenerskim popisał się Waldemar Kogut, który wprowadził Gabriela Barszczewskiego za Sebastiana Oleszczuka, a następnie przesunął Michała Jabłońskiego na pozycję numer 9. Ten ruch okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Już pięć minut później po rzucie wolnym wykonywanym przez Szymona Nowaka piłka uderzyła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rafała Niżnikowskiego, a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Jabłoński, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Minęło dziesięć minut i na listę strzelców ponownie wpisał się popularny Jabol, który dopadł do bezpańskiej piłki i wyszedł sam na sam z goalkeeperem Huraganu i oczywiście dogodną sytuację zamienił na gola. W 63 minucie spotkania z kontratakiem wyszedł zespół Unii Hrubieszów, lewą stroną boiska urwał się Michał Jabłoński, który wyłożył piłkę do Michała Kuczyńskiego, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. W 78 minucie meczu po błędzie Mateusza Białackiego przy podaniu piłki do bramkarza, kolejnego gola dla naszego zespołu zdobył Gabriel Barszczewski, który po przejęciu futbolówki miał przed sobą pustą bramkę. W 85 minucie popis strzelecki w wykonaniu Unii Hrubieszów zakończył debiutujący w zespole seniorów Oliwier Stadnicki, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Wypowiedzi trenerów:

Waldemar Kogut: Zagraliśmy dobre zawody. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Unia w spotkaniu z Huraganem była bardziej dojrzała, pewna siebie i przekonywująca o czym świadczą zdobyte bramki. Po ciężkim okresie przygotowawczym złapaliśmy świeżość co pozwoliło nam na konstruowanie ciekawych i składnych akcji. W zespole funkcjonowało wszystko tak jak należy, choć wiemy, że dołączyło do nas wielu nowych zawodników i proces odpowiedniego zgrania musi jeszcze trochę potrwać. Zwycięstwo w Pucharze bardzo nas cieszy !

Piotr Fulara: Wygrała drużyna, która była lepsza. Sytuacje na pewno skomplikowała nam czerwona kartka Kuby Panasiewicza i większą część meczu graliśmy zawodnika mniej co później miało wpływ na przebieg meczu. Z upływem czasu było widać u nas coraz większe zmęczenie co też przełożyło się na błędy indywidualne. Trener Kogut zebrał ciekawą drużynę, są dobrze przygotowani fizycznie i życzę im powodzenia bo klub z Hrubieszowa powinien grać zdecydowanie wyżej.

Huragan Hrubieszów - Unia Hrubieszów 0:5 (0:0)

Skład Huraganu Hrubieszów: Niżnikowski, Panasiewicz, Przeworski, Fulara, Kawarski, A. Oleszczuk, Hryniak, Kamiński, Wiejak, Gilarski, K. Oleszczuk

Rezerwowi: Kokoć, Lisiczyński, Frąk, Białacki

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Kogut, Kowalczuk, Kozak, Szwiec, Nowak, Bala, Kuron, Kuczyński, Jabłoński, Se. Oleszczuk

Rezerwowi: Kuczyński, P. Musiał, Sł. Oleszczuk, Hamidi, Maszewski, Barszczewski, Stadnicki

Bramki: Jabłoński 49',59', Kuczyński 63', Barszczewski 78', Stadnicki 85'

Żółte kartki: Panasiewicz x2, Kamiński, ? - Se. Oleszczuk

Czerwona kartka: Panasiewicz (za dwie żółte)