2021-11-17 17:03  -  Patryk

Podsumowanie rundy jesiennej Unii Hrubieszów!

Podsumowanie rundy jesiennej  Unii Hrubieszów!

Runda jesienna w zamojskiej "Kezza" A-Klasie dobiegła końca, dlatego też pora na podsumowanie występów ligowych podopiecznych Waldemara Koguta.  Jest to solidna porcja statystyk, liczb oraz wypowiedzi osób związanych z Miejskim Klubem Sportowym "Unia" Hrubieszów.  Takim podsumowaniem zaczniemy cykl artykułów, poprzez które będziemy chcieli pokazać jak tworzy się i buduje drużyna, która walczy o jak najlepsze wyniki. 


Unia Hrubieszów w liczbach:

Miejsce w tabeli: 1

Dorobek punktowy: 37

Liczba spotkań: 13


Zwycięstwa: 12

Zwycięstw u siebie: 7

Zwycięstw na wyjeździe: 5


Remisy: 1

Remisy u siebie: 0

Remisy na wyjeździe: 1


Porażki: 0

Porażki u siebie: 0

Porażki na wyjeździe: 0


Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Orionem Jacnia

Najwyższa porażka: Brak


Statystyki strzelonych i straconych bramek: 

Łączna ilość zdobytych: 37 - średnia 2,85

Bramki zdobyte u siebie: 18 - średnia 2,58 (7 spotkań)

Bramki zdobyte na wyjeździe: 19 - średnia 3,17 (6 spotkań)


Łączna ilość bramek straconych: 4 - średnia 0,31

Bramki stracone u siebie: 1 - średnia 0,15 (7 spotkań)

Bramki stracone na wyjeździe: 3 - średnia 0,5 (6 spotkań)


Ilość rozegranych spotkań: 

11 – Tomasz Wikło, Marcin Szwiec, Sebastian Oleszczuk

10 – Sebastian Kogut, Paweł Różniatowski, Kamil Olęder, Marcin Stepaniuk

9 - Salem Hamidi, Tomasz Rossa, Dariusz Wojtal

8 – Dawid Kozak. Krystian Kuron, Michał Kuczyński, Michał Jabłoński

7 – Kazimierz Bala

6 – Sławomir Oleszczuk, Mateusz Adamiec, Mariusz Musiał

4 – Piotr Musiał, Wojciech Prokopowicz, Kacper Maszewski

3 – Konrad Rola

2 - Piotr Kiełbasa

1 - Arkadiusz Sekulski, Igor Krawczuk


Liczba minut na boisku:

1. Tomasz Wikło, Marcin Szwiec - 1039 min 

3. Sebastian Kogut - 866 min 

4. Tomasz Rossa - 850 min

5. Sebastian Oleszczuk - 719 min 

6. Krystian Kuron - 703 min 

7. Salem Hamidi - 645 min 

8. Kamil Olęder - 644 min 

9. Kazimierz Bala - 634 min

10. Dariusz Wojtal - 597 min 

11. Michał Kuczyński - 591 min 

12. Michał Jabłoński - 541 min 

13. Paweł Różniatowski - 446 min

14. Marcin Stepaniuk - 398 min

15. Mateusz Adamiec - 365 min 

16. Dawid Kozak - 348 min 

17. Sławomir Oleszczuk - 294 min 

18. Piotr Musiał - 197 min 

19. Mariusz Musiał - 191 min 

20. Mateusz Wróbel - 189 min *

21. Kacper Maszewski 95 min

22. Konrad Rola - 70 min

23. Wojciech Prokopowicz 42 min 

24. Arkadiusz Sekulski 33 min 

25. Piotr Kiełbasa - 21 min

26. Igor Krawczuk - 4 min


Bramki dla Unii strzelali:

6 -  Kamil Olęder

4 – Michał Jabłoński, Michał Kuczyński

3 – Sebastian Kogut, Mateusz Wróbel *

2 – Mateusz Adamiec, Paweł Różniatowski, Kazimierz Bala, Marcin Szwiec

1 – Marcin Stepaniuk, Konrad Rola, Krystian Kuron, 


Żółte kartki: 

3 – Marcin Szwiec

2 – Sebastian Oleszczuk, Michał Kuczyński, Michał Jabłoński

1 – Tomasz Wikło, Tomasz Rossa, Piotr Musiał, Salem Hamidi, Sebastian Kogut, Kacper Maszewski, Kamil Olęder, Konrad Rola


Czerwone kartki: 

Brak


* Mateusz Wróbel zmienił klub w ostatnim dniu okienka transferowego.


Wypowiedź Prezes Klubu:

Wioletta Krawczuk: Jako Prezes Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego "Unia" Hrubieszów składam serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, trenerowi Waldemarowi Kogutowi oraz kierownikowi drużyny Patrykowi Bieleckiemu za trud i zaangażowanie jakie każdy z was poświęcił w tej rundzie. Dziękuję kibicom oraz licznemu gronu sponsorów za wsparcie naszej drużyny. Bez was plan odbudowy klubu nie udał by się. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników by szybko wrócili do zdrowia i walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w rundzie wiosennej.


Wypowiedź trenera:

Waldemar Kogut: Na początku chciałbym bardzo podziękować władzom klubu za zaangażowanie i duży wkład pracy  dla dobra drużyny. Zaczęliśmy od zera. Patrząc na przebieg przygotowań do startu w lidze oraz rozgrywki mistrzowskie graliśmy na dobrym poziomie. Przed sezonem nikt się nie spodziewał takiego wyniku. Dotrzymałem słowa i zebrałem ciekawą grupę ludzi, którzy w każdym meczu walczyli o zwycięstwo. Staraliśmy się pokazać futbol przyjazny dla oka przede wszystkim dla naszych kibiców. Za to chcę wszystkim podziękować. Myślę, że rundę jesienną można uznać za udaną. Spoglądając na defensywę jesteśmy najlepszą defensywą w Kezza klasa A grupa Zamość. Od początku mieliśmy też swoje problemy. Mowa tutaj o kontuzjach kluczowych zawodników oraz absencjach związanych z wyjazdami służbowymi. Cały czas się jednak rozwijaliśmy i poznawaliśmy. Zespół to mieszanka doświadczenia z młodością. Jestem dumny z drużyny i optymistycznie patrzę w przyszłość. Wiem, że końcówka rundy była trochę słabsza i zabrakło kilku kluczowych zawodników to jednak nie przeszkodziło nam zostać jedyną niepokonaną drużyną, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą pięciu punktów. Stworzyliśmy bardzo zgraną drużynę, gdzie panuje doskonała atmosfera. Wielu zawodników poczyniło znaczące postępy przy regularnej grze, a szeroka kadra oraz treningi przyczyniły się do dobrych wyników jakie osiągnęliśmy jesienią. Sądzę, że nasze mecze dały kibicom wiele satysfakcji. Postaramy się, aby rundę rewanżową zagrać z jeszcze większym zaangażowaniem i przypieczętować to awansem do klasy okręgowej. Przed nami długi okres przygotowawczy, który mam nadzieję odpowiedni wykorzystamy, aby przygotować się do zmagań ligowych w rundzie wiosennej. Wiem doskonale czego nam brakuje i co trzeba poprawić w zespole. Wspólnie z zarządem zrobimy wszystko, aby dokonać odpowiednich poprawek i zmian, żeby drużyna weszła na wyższy poziom grania, czego w szczególności oczekują kibice Unii. Jeszcze raz dziękuję chłopakom i zarządowi za udaną rundę!


Wypowiedzi kapitanów:

Tomasz Wikło: W rundzie jesiennej dominowaliśmy nad przeciwnikami i według mnie zasłużenie prowadzimy w tabeli. Dużym mankamentem dla mnie była nasza skuteczność. Zdarzały się mecze, że mimo dominacji brakowało nam wykończenia akcji i przez to robiło się nerwowo tak jak choćby we wczorajszym meczu. Przy lepszej skuteczności mecze byłyby szybciej rozstrzygane na naszą korzyść i nie byłoby takich nerwowych meczy. Jeżeli chodzi o defensywę to było dobrze, aczkolwiek zdarzały się błędy i mogliśmy uniknąć tych kilku straconych bramek. Ja ze swojej gry jestem zadowolony, miałem kilka dobrych interwencji i myślę, że pomogłem drużynie. Zagraliśmy dużo meczy na zero z tyłu, ale mimo wszystko szkoda tych straconych goli w większości straconych po naszych błędach indywidualnych. Zawodnicy pozyskani przed sezonem wnieśli na pewno dużo jakości do zespołu. Według mnie każdy dał coś drużynie w postaci bramek, asyst, ale i też w grze obronnej.


Krystian Kuron: Jesień oceniam bardzo pozytywnie. Cel, który sobie postawiliśmy przed sezonem można powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby go zrealizować. Co do mojej gry, do momentu urazu uważam, że byłem ważnym punktem zespołu. Dałem z siebie wszystko w pierwszej rundzie, lecz uważam, że stać mnie jeszcze na dużo lepszą grę i tego będę od siebie wymagać w barwach Unii. Co do gry moich kolegów z drużyny, mówi o tym miejsce w tabeli jakim zespołem byliśmy.


Mateusz Adamiec: Jesteśmy liderem i taki był cel przed tą rundą. Pomimo, że trener Kogut w większości nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników to cel został osiągnięty więc wypada się cieszyć. Jednak nie popadajmy w huraoptymizm. Jestem przekonany, że Unię Hrubieszów stać na więcej. Mamy ambicję oraz warunki do tego, żeby grać wyżej. Przed nami okres przygotowawczy. Jeśli chcemy grać w przyszłym roku w lidze okręgowej, musimy być dobrze przygotowani fizycznie. Jestem przekonany, że trener Kogut przygotuje nas jak najlepiej do walki o awans. Przy okazji podsumowania rundy jesiennej chciałbym podziękować za wsparcie kibicom MKS-u!


Jednocześnie już dziś możemy poinformować, że podopieczni Waldemara Koguta w nowym roku do treningów powrócą 10 stycznia, a już 29 stycznia zagrają pierwszy mecz kontrolny.

Plan sparingów:

29.01 - Sparta Łabunie (stadion w Zamościu)

05/06.02 - Victoria Żmudź (stadion w Lublinie)

12/13.02 - Korona Łaszczów (miejsce do ustalenia)

19.02 - Piaskovia Piaski (stadion w Świdniku)

27.02 - Unia Rejowiec (stadion w Zamościu)

05.03 - Unia Białopole (miejsce do ustalenia)

12.03 - Granica Dorohusk (stadion w Dorohusku)

19.03 - Granica Lubycza Królewska (miejsce do ustalenia)

26.03 -  gierka wewnętrzna