2022-05-28 20:21  -  Patryk

Unia Hrubieszów szybko wróciła na właściwe tory.

W meczu XXII kolejki zamojskiej A-Klasy, Unia Hrubieszów pokonała na własnym terenie Tarpana Korchów 4:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Kamil Olęder x2, Adam Barzał oraz Marcel Pędlowski. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy trenera Waldemara Koguta bardzo szybko zrehabilitowali się po ostatniej dość niespodziewanej porażce z Sokołem.

Unia Hrubieszów na mecz z Tarpanem Korchów wyszła mocno podrażniona po meczu XXI kolejki, w którym uległa Sokołowi Zwierzyniec. Dla zawodników Waldemara Koguta liczyła się w tym meczu tylko wygrana, dlatego też Unia już od pierwszych minut wypracowała sobie wyraźną przewagę na boisku, nadając tempo gry. W pierwszej połowie Tarpan właściwie nie istniał. Raz po raz Unia groźnie atakowała, jednak w naszych szeregach szwankowała skuteczność. Do przerwy był bezbramkowy remis, choć Unia Hrubieszów powinna już prowadzić kilkoma trafieniami.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. To Unia dominowała, a Tarpan ograniczał się do gry w defensywie. W końcu w 55 minucie meczu upragnione prowadzenie dał nam Kamil Olęder, który strzałem głową pokonał golkipera gości. Dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Unii Hrubieszów. Następnie dwukrotnie groźnie uderzał Adam Barzał, jednak u naszego napastnika szwankowała skuteczność, ale przy swojej trzeciej próbie w 75 minucie meczu Adam Barzał pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania jak się później okazało trzy minuty później ustalił Marcel Pędlowski. W końcówce meczu rzut karny wywalczył powracający po kontuzji Sebastian Kogut. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Unia Hrubieszów prowadząc 4:0 do końca meczu nie pozwoliła sobie na stratę tak korzystnego wyniku, mając pod kontrolą wydarzenia na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Tarpan po stracie gola wyraźnie stracił ochotę do gry. Gościom bramkowało pomysłu na rozegranie ofensywnej akcji.

Unia Hrubieszów dzięki temu zwycięstwu stosownie zrehabilitowała się za porażkę z przed tygodnia z Sokołem Zwierzyniec pokazując, że był to tylko wypadek przy pracy.

Unia Hrubieszów - Tarpan Korchów 4:0 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Seb. Oleszczuk (70' Kozioł), Starushkevych, Bala (90 Krawczuk), Blicharz (80' Zając), Pędlowski, Kuron, Jabłoński, Kuczyński (75' Barzał), Niderla (82' S. Kogut), Olęder (68' Różniatowski)

Skład Tarpana Korchów: Szponar, Grelak, K. Szkałuba, Grasza, Mróz (75' A. Szkałuba),Czerw, Pleskacz, Kaproń, Ostasz, Wójcik, Brzyski

Żółte kartki: Seb. Oleszczuk, Pędlowski - Mróz

Bramki: Olęder 55', 67', Barzał 76', Pędlowski 78'

Sędziował: Adam Pawęzka