2023-03-19 16:30  -  Patryk

Wysokie zwycięstwo w ostatnim meczu kontrolnym.

W niedzielę 19 marca o godz. 13:00 na boisku głównym Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Unia Hrubieszów w swoim ostatnim meczu kontrolnym zmierzyła się z występującym w Zamojskiej A-Klasie Roztoczem Szczebrzeszyn. Podopieczni trenera Waldemara Koguta po raz kolejny podczas okresu przygotowawczego pokazali się z dobrej strony i pewnie pokonali rywala 6:0.

W dniu dzisiejszym w naszym zespole wystąpiło trzech zawodników testowanych, którzy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony i w ciągu kilku najbliższych dni zapewne zostaną oficjalnie zaprezentowani jako nowe twarze hrubieszowskiej drużyny. W dzisiejszym meczu szansę gry od pierwszych minut otrzymało również dwóch zawodników z zespołu juniora starszego - Tomasz Pochylczuk oraz Piotr Kiełbasa. Młodzi piłkarze Unii zagrali bardzo dobre spotkanie. W drugiej połowie na boisku zameldowało się jeszcze trzech wychowanków naszego klubu - Mateusz Olszak, Mateusz Filipczuk oraz Mateusz Tyszko. Na wyróżnienie zasługuje również Adam Niderla, który w dzisiejszym meczu popisał się hattrickiem, a dwa jego trafienia były najwyższej klasy.

Pierwsza część meczu odbyła się pod dyktando Unii Hrubieszów, która nieźle utrzymywała się przy piłce i była dobrze zorganizowana w obronie. Już na początku spotkania pięknego gola dla Unii Hrubieszów zdobył Adam Niderla, pomocnik Unii Hrubieszów posłał piłkę w samo okienko bramki drużyny gości. Jeszcze przed przerwą nasze prowadzenie podwyższył Dawid Lewkowicz, który otrzymał dokładne podanie z prawej strony boiska i dopełnił formalności kierując futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy Unia Hrubieszów prowadziła tylko 2:0, ale wynik mógł być nieco bardziej korzystny, jednak w szeregach hrubieszowskiej Unii brakowało ostatniego dokładnego podania otwierającego drogę do bramki rywala. W drugiej części meczu pomiędzy 55 a 65 minutą Unia Hrubieszów zadała rywalowi, aż cztery szybkie ciosy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Adam Barzał, który dokonał formalności i dobił piłkę do pustej bramki. Chwilę wcześniej ładną indywidualną akcją popisał się Adama Niderla, jednak jego uderzenie zdołał wybronić bramkarz Roztocza, ale przy dobitce Adama Barzała był już bez szans. Chwilę później na 4:0 trafił sam Adam Niderla, który w sytuacji sam na sam nie pozostawił żadnych szans golkiperowi Roztocza. W 62 minucie spotkania mieliśmy już 5:0, niedokładne przyjęcie piłki przez Sebastiana Oleszczuka wykorzystał jego kolega z drużyny Dawid Lewkowicz, który bez zastanowienia uderzył z woleja w górny róg bramki. Ostatni cios zespołowi ze Szczebrzeszyna zadał Adam Niderla, który dośrodkowanie z środkowej strefy boiska zakończył pięknym golem zdobytym z tzw. "szczupaka", kompletując tym samym swojego hatricka w tym spotkaniu. W kolejnych minutach Unia Hrubieszów zeszła trochę z tonu i już nie forsowała tak tempa gry. Ostatecznie podopieczni trenera Waldemara Koguta wygrali 6:0 i jest to bardzo dobry wynik z którego trzeba się cieszyć, a jednocześnie dobry prognostyk przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Musimy jednak pamiętać, że był to tylko sparing, a za tydzień czeka nas o wiele trudniejsza przeprawa.

Unia Hrubieszów - Roztocze Szczebrzeszyn 6:0 (2:0)

Skład Unii Hrubieszów: Grzęda, Sowa, Tomaszewski, Posikata, Pochylczuk, Niderla, Starushkevych, zaw. test, Kiełbasa, S. Oleszczuk, Lewkowicz

Ponadto zagrali: Filipczuk, Tyszko, Olszak, Banit, Barzał, Pilipiec

Skład Roztocza Szczebrzeszyn: Lembryk, Magdziarz,Dycha, Fiedor, Pupiec, zaw. test I, Ligaj, Kurzawa, Wiśniewski. Olech, Wróbel

Ponadto zagrali: Komisarski, Zych, zaw. test II, zaw. test III, zaw, test IV

Bramki: Niderla 8' 58', 65', Lewkowicz 43', 62', Barzał 56'